Mонтаж інфрачервоної підлоги

Головна Mонтаж інфрачервоної підлоги Під стяжку для будь-якого покриття

1. Підготовка поверхні

Перед початком монтажу системи опалення Хіт Плюс необхідно перевірити попередню підлогу на наявність нерівностей (на 1 м2 не повинно бути нерівностей вище 3 мм.), Видалити нерівності при їх наявності. Також необхідно провести ретельне прибирання поверхні підлоги, прибрати будівельне сміття і видалити зайвий пил. Рекомендується підмести і пропилососити поверхню підлоги до початку монтажних робіт.

2. Укладання тепловідбивного матеріалу

Для тепло і гідроізоляції від чорнової підлоги, а також перевідбиття нижньої частини випромінювання інфрачервоної плівки, на поверхню підлоги в місцях, де буде розміщена плівка, (з запасом в 10-15 см) укладається тепловідбивна підкладка Strotex 90Al з ламінованим шаром.

Укладати під плівку алюмінієві або фольговані підкладки без захисного ламінаційного шару не можна.

Рекомендується використовувати утеплювачі для підлоги (пінопласт, стіродур і ін.). В такому випадку перед укладанням системи необхідно закрити ізоляційний шар шаром стяжки або панелей з дерева (ОСБ, фанера та ін.). Якщо під чорновою підлогою є шар утеплювача, то додаткова ізоляція підлоги не потрібна, можна відразу використовувати Strotex AL90 як тепловідбивну підкладку.

3. Порізка та розміщення інфрачервоної плівки Хіт Плюс

Розміщення і порізка плівки здійснюються на запланованій поверхні і закріплюються скотчем. Плівка укладається логотипом вгору, щоб читався текст.

Максимальна допустима довжина однієї смуги плівки метрової ширини стандартної потужності в 220 Вт - 6 метрів. Така довжина продиктована максимальним навантаженням на мідну шину плівки.

Плівки можна укладати встик або на відстані одна від одної.
Накладення плівок не допускається.
Не рекомендується укладати під стаціонарні меблі, якї закривають відведення тепла.

Для використання під лінолеумом оптимально підходить інфрачервона плівка Heat Plus Standart. Дана плівка повністю задовольняє вимогам до механічної міцності і температурних навантажень для використання під лінолеумом.

Якщо на етапі проектування невідомо, де будуть розташовуватися стаціонарні габаритні меблі, що закривають відведення тепла, або є підвищені міцнісні вимоги до опалювальної системи Хіт Плюс - слід обрати плівку Преміум класу - Heat Plus Premium.

4. Підготовка місця для терморегулятора

Для управління температурою і підключення плівки до мережі використовується терморегулятор. На цьому етапі необхідно підготувати місце розміщення терморегулятора на стіні.

Рекомендується розміщувати терморегулятор поблизу наявної проводки або розетки для простоти підключення. Так як довжина дроту виносного термодатчика 2-3 метра - терморегулятор необхідно розміщувати на висоті до 1,5 метрів від підлоги.

Залежно від типу терморегулятора монтаж може здійснюватися як в монтажну коробку (підрозетник - внутрішній монтаж) так і просто болтами (на панель для кріплення - зовнішній монтаж).

Для управління системою опалення рекомендуються до використання терморегулятори з можливістю програмування. Така функція терморегулятора дозволяє знизити витрати на систему опалення за рахунок керування температурою за часом: відключаючи плівку під час, коли немає необхідності опалення і завчасно вмикаючи систему в роботу до моменту приходу людей в опалювальне приміщення.

5. З'єднання плівки з кліпсами

Для підключення плівки до терморегулятора і мережі необхідно створити місця електричного контакту. Для цього використовуються спеціальні кліпси-коннектори. Вони кріпляться на мідній шині і обжимаються за допомогою ручного преса або плоскогубців.

При установці кліпси необхідно злегка розшарувати плівку в області мідної шини (підчепити плівку за допомогою ножа). Одна лопатка кліпси встановлюється всередину плівки на мідну шину. Друга лопатка обжимає плівку зверху для фіксації кліпси.

Для спрощення подальшого з'єднання коннектора з проводами кліпсу необхідно встановлювати перпендикулярно торця плівці гачком вгору.

Іншим варіантом створення електричного контакту є пайка дроту до мідної шини плівки.

6. Підключення проводів до плівки

Провода підключаються до плівки за допомогою кліпс або методом пайки.

Необхідно очистити дріт від ізоляції за допомогою стриппера або іншого інструменту.

Для підключення за допомогою кліпс, необхідно зробити петлю навколо гачка кліпси і затиснути ручним пресом.

Для підключення проводів методом пайки, необхідно акуратно зняти шар ламінування поверх мідної шини за допомогою паяльника і ножа, не пошкодивши саму шину. Після чого припаяти дріт до мідної шини.

З'єднання смуг плівки між собою здійснюється за схемою паралельного підключення.

Провід виводиться для підключення до терморегулятора.

Важливо пам'ятати, що провід має обмеження по навантаженню:

ПВ3-1,5 - максимальне навантаження 15 А (3,3 кВт).
ПВ3-2,5 - максимальне навантаження 25 А (5,5 кВт).

7. Ізоляція бутиловою стрічкою

За допомогою бутилової стрічки TM Heat Plus ретельно ізолюються місця з'єднань, контактні кліпси, місця пайки і незадіяні кінці мідних струмопровідних шин.

Для ізоляції бутилова стрічка нарізається шматками, шириною по 3-5 см.

Завдяки особливим термічним властивостям і складу, бутилова стрічка при першому нагріванні теплом випромінюваної плівки стає аморфною і злегка розтікається по поверхні, чим досягається додатковий ізолюючий і герметизуючий ефект.

8. Ізоляція термостійкою ізолентою Heat Plus

Поверх бутилової стрічки для фіксації та додаткового механічного захисту клеїться ізоляційна термостійка стрічка Heat Plus.

Ізолента Хіт Плюс не тільки служить надійним і якісним фіксатором але і створює додатковий ізоляційний шар.

При правильній і якісній ізоляції ізоляційною і бутиловою стрічками, плівка стає герметично заізольованою. Таким чином, опалювальній системі Хіт Плюс не страшні підвищена вологість або затоплення ділянки підлоги.

9. Підключення терморегулятора і вивід термодатчика

Терморегулятор необхідно підключити до термодатчика, плівки і мережі відповідно до інструкції виробника (йде в комплекті).

Термодатчик кріпиться за допомогою ізоляційної стрічки на нижньому боці інфрачервоної плівки

Щоб уникнути механічних пошкоджень головки термодатчика необхідно зробити поглиблення в підлозіі і підкладці в 5 мм глибиною.

10. Укладання поліетиленової плівки

Для захисту від механічних пошкоджень поверхні плівки під час висихання стяжки, а також від лужного впливу матеріалів, необхідно прокласти шар поліетиленової плівки поверх всіх смуг інфрачервоної плівки з запасом 15-20 см по периметру.

Після укладання, запас плівки по периметру загортається під нижній край інфрачервоної плівки, так щоб вийшов "конверт".

11. Укладання армуючої склосітки

Для фіксації плівки і скріплення шарів стяжки, а також зменшення механічної деформації стяжки при висиханні, поверх всіх шарів укладається армована склосітка SSA-1111 з запасом в 20-25 см по периметру.

12. Фіксація системи дюбелями

У місцях, де відсутні струмопровідні і карбонові елементи плівок, крізь монтажну сітку, поліетилен, нагрівальну плівку і теплоізоляцію здійснюється буріння підлоги буром діаметром 6 мм. В пророблені отвори забиваються дюбель-цвяхи.

Перед бурінням переконайтеся у відсутності будь-яких струмопровідних мереж та комунікаційних труб в місцях буріння. При наявності точного плану розташування подібних елементів оминайте їх, але таким чином, щоб максимально закріпити монтажну склосітку по основній поверхні.

13. Перевірка роботи системи опалення

Перед укладанням фінішного покриття необхідно перевірити систему опалення Хіт Плюс і роботу всіх елементів.

Увімкніть систему на 15-20 хвилин і переконайтеся в правильності роботи.

14. Заливка стяжки для фінішного покриття

Після перевірки роботи, вимкніть систему від електромережі і виконайте заливку стяжки в 2-3 см.

Товщина стяжки в 2-3 см забезпечує достатню міцність для умов експлуатації в житлових приміщеннях. При заливці стяжки більшої товщини пропорційно збільшується час початкового прогріву підлогового покриття.

 • залишилися питання?

  напишіть нам, і ми відповімо

 • м. Київ, вул. Марії Капніст, 10А

  044 502 03 56 (тел/факс)

  Оптовий відділ
  067 473 84 76

  Роздрібний відділ
  099 722 89 24

  Технічний відділ
  044 360 11 88

  office@heatplus.ua