Mонтаж інфрачервоної підлоги

Головна Mонтаж інфрачервоної підлоги під лінолеум або ковролін

1. Підготовка поверхні

Перед початком монтажу системи опалення Хіт Плюс необхідно перевірити попередню підлогу на наявність нерівностей (на 1 м2 не повинно бути нерівностей вище 3 мм.), Видалити нерівності при їх наявності. Також необхідно провести ретельне прибирання поверхні підлоги, прибрати будівельне сміття і видалити зайвий пил. Рекомендується підмести і пропилососити поверхню підлоги до початку монтажних робіт.

2. Укладання термоізоляційного матеріалу

Для тепло і гідроізоляції від чорнової підлоги, а також перевідбивання нижній частині випромінювання інфрачервоної плівки, на всю поверхню підлоги укладається термоізоляційний шар.

В якості термоізоляційного шару під легкі і плаваючі покриття (лінолеум, ковролін, ламінат, паркет) рекомендується укладати теплоізоляіцйну таі тепловідбивну підкладку - E-pex.

Альтернативним варіантом є використання в якості підкладки Ізолон ППЕ 4.

Якщо під чорновою підлогою є шар утеплювача і додаткова ізоляція підлоги не потрібна, можна використовувати Strotex AL90 в якості тепловідбивної підкладки. В даному випадку, тепловідбивний шар укладається тільки в місцях розміщення інфрачервоної плівки з запасом в 10-15 см по периметру.

3. Порізка та розміщення інфрачервоної плівки Хіт Плюс

Розміщення і порізка плівки здійснюються на запланованій поверхні і закріплюються скотчем. Плівка укладається логотипом вгору, щоб читався текст.

Максимальна допустима довжина однієї смуги плівки метрової ширини стандартної потужності в 220 Вт - 6 метрів. Така довжина продиктована максимальним навантаженням на мідну шину плівки.

Плівки можна укладати встик або на відстані одна від одної.
Накладення плівок не допускається.
Не рекомендується укладати під стаціонарні меблі, які закривають відведення тепла.

Для використання під лінолеумом оптимально підходить інфрачервона плівка Heat Plus Standart. Дана плівка повністю задовольняє вимогам до механічної міцності і температурних навантажень для використання під лінолеумом.

Якщо на етапі проектування не ясно, де будуть розташовуватися стаціонарні габаритні меблі, що замикають тепло, або є підвищені міцнісні вимоги до опалювальної системи Хіт Плюс - слід обрати плівку Преміум класу - Heat Plus Premium.

4. Підготовка місця для терморегулятора

Для управління температурою і підключення плівки до мережі використовується терморегулятор. На цьому етапі необхідно підготувати місце розміщення терморегулятора на стіні.

Рекомендується розміщувати терморегулятор поблизу наявної проводки або розетки для простоти підключення. Так як довжина дроту виносного термодатчика 2-3 метра - терморегулятор необхідно розміщувати на висоті до 1,5 метрів від підлоги.

Залежно від типу терморегулятора монтаж може здійснюватися як в монтажну коробку (підрозетник - внутрішній монтаж), так і просто болтами (на панель для кріплення - зовнішній монтаж).

Для управління системою опалення рекомендується до використання терморегулятори з можливістю програмування. Така функція терморегулятора дозволяє знизити витрати на систему опалення за рахунок керування температурою за часом: відключаючи плівку під час, коли немає необхідності опалення, і завчасно вмикаючи систему в роботу до моменту приходу людей в опалювальне приміщення.

5. З'єднання плівки з кліпсами

Для підключення плівки до терморегулятора і мережі необхідно створити місця електричного контакту. Для цього використовуються спеціальні кліпси-коннектори. Вони кріпляться на мідній шині і обжимаються за допомогою ручного преса або плоскогубців.

При установці кліпси необхідно злегка розшарувати плівку в області мідної шини (підчепити плівку за допомогою ножа). Одна лопатка кліпси встановлюється всередину плівки на мідну шину. Друга лопатка обжимає плівку зверху для фіксації кліпси.

Для спрощення подальшого з'єднання коннектора з проводами кліпсу необхідно встановлювати перпендикулярно торця плівці гачком вгору.

Іншим варіантом створення електричного контакту є пайка дроту до мідної шини плівки.

6. Підключення проводів до плівки

Провода підключаються до плівки за допомогою кліпс або методом пайки.

Необхідно очистити дріт від ізоляції за допомогою стриппера або іншого інструменту.

Для підключення за допомогою кліпс, необхідно зробити петлю навколо гачка кліпси і затиснути ручним пресом.

Для підключення проводів методом пайки, необхідно акуратно зняти шар ламінування поверх мідної шини за допомогою паяльника і ножа, не пошкодивши саму шину. Після чого припаяти дріт до мідної шини.

З'єднання смуг плівки між собою здійснюється за схемою паралельного підключення.

Провід виводиться для підключення до терморегулятора.

Важливо пам'ятати, що провід має обмеження по навантаженню:

ПВ3-1,5 - максимальне навантаження 15 А (3,3 кВт).
ПВ2-1,5 - максимальне навантаження 25 А (5,5 кВт).

7. Ізоляція бутиловою стрічкою

За допомогою бутилової стрічки TM Heat Plus ретельно ізолюються місця з'єднань, контактні кліпси, місця пайки і незадіяні кінці мідних струмопровідних шин.

Для ізоляції бутилова стрічка нарізається шматками, шириною по 3-5 см.

Завдяки особливим термічним властивостям і складу, бутилова стрічка при першому нагріванні теплом випромінюваної плівки стає аморфною і злегка розтікається по поверхні, чим досягається додатковий ізолюючий і герметизуючий ефект.

8. Ізоляція термостійкою ізолентою Heat Plus

Поверх бутилової стрічки для фіксації та додаткового механічного захисту клеїться ізоляційна термостійка стрічка Heat Plus.

Ізолента Хіт Плюс не тільки служить надійним і якісним фіксатором але і створює додатковий ізоляційний шар.

При правильній і якісній ізоляції ізоляційною і бутиловою стрічками, плівка стає герметично заізольованою. Таким чином, опалювальній системі Хіт Плюс не страшні підвищена вологість або затоплення ділянки підлоги.

9. Підключення терморегулятора і вивід термодатчика

Терморегулятор необхідно підключити до термодатчика, плівки і мережі відповідно до інструкції виробника (йде в комплекті).

Термодатчик кріпиться за допомогою ізоляційної стрічки на нижньому боці інфрачервоної плівки

Щоб уникнути механічних пошкоджень головки термодатчика необхідно зробити поглиблення в підлозі і підкладці в 5 мм глибиною.

10. Укладання заземлюючого шару.

Для приміщень з підвищеною вологістю або наявністю металевих конструкцій, а також при підвищених вимогах до безпеки, рекомендується укладати спеціальний захисний заземлювальний шар E-dero.

Він укладається поверх гріючих елементів і підключається до загального заземлювального проводу

11. Укладання захисного теплорозподільного шару

Під легкі гнучкі вінілові покриття (лінолеум, ковролін тощо) укладається спеціальний захисний теплорозподільний шар E-stone.

Він укладається поверх інфрачервоної плівки (і заземлюючого шару) на всю площу підлоги, для рівномірного розподілу тепла, що випромінюється плівкою, і додаткового механічного захисту.

Укладання даного шару значно збільшує економічність системи опалення за рахунок збільшення інерційного шару підлогового покриття.

12. Перевірка роботи системи опалення

Перед укладанням фінішного покриття необхідно перевірити систему опалення Хіт Плюс і роботу всіх елементів.

Увімкніть систему на 15-20 хвилин і переконайтеся в правильності роботи.

13. Укладання фінішного покриття

  • залишилися питання?

    напишіть нам, і ми відповімо

  • м. Київ, вул. Марії Капніст, 10А

    044 502 03 56 (тел/факс)

    Оптовий відділ
    067 473 84 76

    Роздрібний відділ
    099 722 89 24

    Технічний відділ
    044 360 11 88

    office@heatplus.ua